Maraton Franja 2020

Sašo na podiumu male Franje

V nedeljo ob deveti uri se je 500 kolesarjev izpred BTC-ja podalo na veliki krog 39. Maraton Franja BTC City (156 kilometrov), ki so ga letos organizatorji pripravili z vsemi zahtevanimi proti korona ukrepi. Uro in pol kasneje se je enako število tekmovalcev pomerilo na manjšem krogu, dolgem 97 kilometrov. Na najdaljši razdalji sta zmagala Italijan Andrea Chiminello (Spezzotto bike team), ki je zmago osvojil že leta 2013, med ženskami pa je bila najhitrejša Laura Šimenc (KD Umag). Na krajši razdalji sta zmagala Matic Plaznik (Kolesarsko društvo Brda) in Sara Markovič (Triatlon klub 3K).

Obeh tras so se udeležili tudi člani našega kluba in dosegli odlične rezlutate. Denis Rot je dosegel 99. mesto aboslutno na daljši trasi.

Na krajši trasi je Gašper Koren po pobegu hitro po startu dosegel 6. mesto generalno in 5. v kategoriji. Odlično se je odrezal tudi Sašo Miklavič, ki je prav tako na Malem maratonu Franja dosegel 2. mesto v kategoriji Moški B in 17. generalno.