Hervisov Kronometer – 19.6.2014

DSC_0061bV četrtek 19. junija se je v Ljubljani pričela Dirka po Sloveniji, in kot je že navada je bil pred kronometrom profesionalcev na sporedu še Hervisov rekreativni kronometer. Letos sta med 50 udeleženci bila tudi 2 tekmovalca KK Soča, Vasja in Gašper Koren, ki sta tako doživela dirkanje v centru prestolnice

Proga je bila ravninska, dolga 8,8km z zadnjim kilometrom po kockah do Kongresnega trga, kjer je bil tudi štart. Po enaki progi so se kasneje podali še profesionalci. Najprej se je na progo podal Vasja in jo prevozil s časom 13:35,50, kar je bilo dovolj za 30. mesto. Za njim je se je s progo spopadel še Gašper, ki je dosegel čas 12:07,26 in 9. mesto. Zmagal je Aleš Belina s časom 11:22,20.