Istria Gran Fondo

Istria-Gran-Fondo-2023-4842KRONOMETER

V Umagu je bil pretekli vikend na sporedu Istria Gran Fondo, v sklopu katerega sta bila tako petkov kronometer kakor sobotna granfondo in mediofondo. Tako so se v petek kolesarji pomerili na prvi izvedbi kronometra – Istria Gran Fondo Individual Time Trial.  Absolutno je bil najhitrejši Italijan Diego Venturi (ALE’ CIPOLLINI).

Na 22,3 kilometra dolgi trasi s 320 metri višinske razlike se je na premierni izvedbi pomerilo 85 tekmovalk in tekmovalcev, od tega 24 Slovencev. Večina se jih je udeležila tudi sobotne dirke, ki je letos štela tudi kot kvalifikacijska dirka za nastop na avgustovskem svetovnem prvenstvu UCI Gran Fondo v Glasgowu na Škotskem.

Na štartu kronometra smo imel tudi mi svojo predstavnico. Petra Pasar je ponovno prikazala odlično predstavo. S časom 29:07,63 je zaostala le Lauro Šimenc za in postavila 2. absolutno najhitrejši čas med ženskami, ter ZMAGALA v kategoriji W35-39!

REZULTATI KRONO336891406_140677245475075_6007566433704928732_n

GRANFONDO IN MEDIONDO

V soboto je bil čas za deveto izvedbo dirke Istria Gran Fondo, ki je letos prvič del svetovne serije UCI Gran Fondo. Zmago sta osvojila lanska zmagovalca velike Franje, Slovenka Laura Šimenc in v Avstriji živeči Nizozemec Johnny Hoogerland. Na krajši razdalji sta bila najhitrejša Italijana Andrea Chiminello in Michela Gorini. Na dirki pa so tudi kolesarji Soče dosegli odlične uvrstitve, Petra Pasar in Lina Čepak sta namreč končali na zmagovalnem odru.

Istria-Gran-Fondo-2023-4282Na dirki se je pomerilo preko 600 kolesarjev iz 25. držav, ki jih je čakala daljša, 119 kilometrska razdalja ali krajša, 94. kilometrska različica. Iz Umaga so se podali v Karigador, do Vižinade in naprej na Motovun, v Oprtalj, na daljši trasi pa so kolesarji naredili še dodaten krog, nato pa se preko Kaštela in Plovanij vrnili v Umag. Na krajši razdalji s 1.071 metri vzpona je bil v zaključku najmočnejši Italijan Andrea Chiminello (Spezzotto Bike Team), ki je za sekundo ugnal Tilna Černigoja (Izvir Vipava) in za deset sekund Jureta Bitenca. Med ženskami je bila najmočnejša Italijanka Michela Gorini.

Na daljši razdalji je bil najboljši nekdanji profesionalni kolesar Johnny Hoogerland, stari znanec slovenskih cest je na 119 kilometrski trasi s 1.503 metri vzpona v cilj prišel s časom 3:03:09. Devet sekund je zaostal Slovenec Matic Žumer, ki je postavil drugi čas absolutno, tretji je ciljno črto prevozil Čeh Michal Kollert (Xeelo Cycling Team).

Med ženskami je Laura Šimenc (Team DeRosa Santini/ BK Novigrad) močno ugnala konkurenco. V cilj je prišla s časom 3:20:10. Drugouvrščena Avstrijka Angelika Tazreiter (RC Kürnberg) je v cilj prišla 18 minut in tri sekunde za absolutno zmagovalko, na tretjem mestu pa je z zaostankom dobrih 23min končala že naša Petra Pasar.

Takoj za Petro, ki je bila sicer tudi druga v svoji starostni kategoriji W35-39 je v cilj kot četrta absolutno pripeljala, še ena predstavnica KK Soče Lina Čepak. Lina je v svoji kategoriji W40-44 dosegla tudi ZMAGO!

Na štartu so bili poleg Petre in Line še trije predstavniki KK Soče. Odlično se je odrezal Dejan Mavrič, ki je bil 6. med moškimi 35-39, Nejc Kurinčič 15.M35-39, Špela Šterk je je nastopila na krajši trasi in dosegla 13. mesto W19-34

REZULTATI

Deveta Istria Gran Fondo se je tako za KK Sočo zaključila s kar petimi stopničkami naših dveh predstavnic, kar je izjemen uvod sezone, ter dobra motivacija v naprej tudi za vse, ki tekmovalne sezone še nismo začeli.

• Petra Pasar kronometer 2.abs/1.W35-39
  • Petra Pasar Gran Fondo 3.abs/2.W35-39
  • Lina Čepak Gran Fondo 1.W40-44

643981fe18a4e336623179_1312100826036771_949843030809849165_nIstria-Gran-Fondo-2023-3503Istria-Gran-Fondo-2023-4820 Istria-Gran-Fondo-2023-4547Istria-Gran-Fondo-2023-5452 Istria-Gran-Fondo-2023-5441