Agronavtski maraton DP cesta

Argonavtski-maraton-2022-2-5699Letošnji 11. Argonavtski maraton, ki se je pričel na Vrhniki nekaj ur pred startom dirke Po Sloveniji, je tako kot lani štel za amatersko državno prvenstvo na cesti.

Kolesarji so se za državne prvake pomerili na zahtevni 86 kilometrski trasi z 980 višinskimi metri. Štart in cilj sta bila na Vrhniki, trasa pa je bila speljana čez Borovnico, Brezovico in Polhograjske dolomite. Na Planini nad Horjulom je bila s 775m nad morjem najvišja točka dirke. Sledil je tehnično zahteven spust proti Suhem dolu, kasneje pa jih je čakal še dvokilometrski vzpon na Šentjošt in po spustu pot nazaj proti Vrhniki.

Prvi je ciljno črto prevozil Dean Bratuš (Tuš T.E.A.M.), ki so je privozil dve minuti in pol prednosti pred klubskim kolegom Borjo Jeličem, v boju za tretje mesto absolutno pa je bil najhitrejši Tadej Aleš (ŠD Koloka).

Od članov KK Soče so se dirke udeležili: Petra Pasar, Dejan Mavrič, Gašper Koren in Rok Laharnar.

Najbolje se je odrezala Petra, ki s 2. mestom med Ženskami A ponovno postala državna podprvakinja. Dejanu so se stopničke za las izmuznile in pristal na nekoliko nehvaležnem vendar prav tako odličnem 4. mestu MastersB. Gašper in Rok sta dirko zaključila na 13. in 12. mestu v MastersA.