26. Kolesarska dirka Vipava-Nanos

104-_MG_0254Na letošnjem vzponu Vipava Nanos se je pomerilo 155 tekmovalcev. Dirka je štela za Pokal Slovenije v vzponu. Najhitrejši je bil Martin Grad (Gel team) s časom 33:09, med ženskami pa je do cilja prva prišla Katarina Novak (Tuš T.E.A.M.) s časom 41:19.Tekmovalci so se na vzponu, dolgem 15 km, pomerili v prijetnih vremenskih razmerah.

Prva dva kilometra je bilo zaprte vožnje, leteči štart je bil v Vrhpolju. Cilj je bil pri Turistični kmetiji Abram, kolesarji pa so morali premagati 825 višinskih metrov.Drugi absolutno je ciljno črto prevozil Elia Carta, tretji pa Dean Bratuš (Tuš T.E.A.M.).

Iz KK Soče so se vzpona Rok Laharnar 7. MastersA, Nejc Kurničič 3. MastesB in Milko Volarič 2.MestersE