Maraton Alpe

20210704_maraton_alpe_jkvisuals-4264.7 se je po enoletnem premoru vrnil 14. Maraton Alpe Scott, ki je na štart pripeljal preko 400 kolesarjev. Absolutno najhitrejši je v cilj prišel Tadej Sedar (KK Pocinkovalnica Celje), v ženski konkurenci pa je bila najmočnejša Laura Šimenc (Team DeRosa Santini). Kolesarje je na poti kratek čas spremljal dež. Mokro cestišče je bil vzrok tudi nekaj padcem, ki pa so se na srečo končali z odrgninami in počenim karbonom. Trasa v dolžini 130km je tekmovalce vodila okoli Kamniško – Savinjskih Alp, kolesarji pa so se morali spoprijeti s tremi prelazi – Jezerski vrh, Pavličevo sedlo in Črnivec so na koncu nanesli 2000 m višinske razlike.

Maratona so se z našega kluba udeležili trije tekmovalci. Najbolje se je odrezal Žan Peternelj, ki je s časom 3:38:30 dosegel 11. mesto absolutno in 6. v kategoriji Moški1. Za Žanom se je na 59. mestu absolutno pripeljal Milko Volarič ter dosegel tudi odlično 2. mesto v kategoriji Moški4. Rok Laharnar pa se je v cilj pripeljal na 115. mestu absolutno in 44. v kategoriji Moški2.