Vzpon na Kal

20210626_113420Ponovno so se na zadnjo soboto v juniju na praznik Občine Hrastnik kolesarji pomerili na že 23. izvedbi kolesarskega vzpona na Kal. Najhitrejši je bil Blaž Goričar (KK Pocinkovalnica Celje), ki je do cilja potreboval 26 minut in 44 sekund. Med ženskami je bila najhitrejša Martina Erjavec (KK Izvir Vipava), ki je v cilj prišla na 42. mestu absolutno s časom 36:18. Na 9 kilometrski trasi je tekmovalo 70 kolesarjev, ki so premagali traso z maksimalnim naklonom 12% in 633 metrov višinske razlike.

Iz KK Soče sta se tokrat vzpona udeležila dva tekmovalca, in sicer Jan Kravanja in Nejc Kurinčič. Nejc si je privozil 2. mesto v kategoriji Masters C in 17. generalno. Jan pa je dosegel 6. mesto med Amaterji in 29. generalno.